Môj prvý deň na strednej|Ako to zvládam|Zmeny|Blog of SunflowerJe to tak. Prázdniny sa začali a s nimi prišiel aj nový školský rok. 


Pre mňa bola nedeľa(posledný deň prázdnin) fakt psychicky náročná. Viete, ja veľmi ťažko zvládam stres a všetky veci okolo toho. Nemám rada ak sa v mojom živote niečo náhle zmení. Stredná škola mi do života priniesla jedno veľké boom, ktoré som tak trochu očakávala a aj sa toho bála. 
V mojej mysli sa stále odohrávali myšlienky: 
Nájdem si tam nejakých nových kamarátov?
Ako tam zapadnem? 
Čo ak ma nikto nebude mať rád? 
Čo ak sa mi v škole nebude páčiť? 
Bude to také rovnaké ako na základnej?(to si hneď vyhoďte z hlavy:D)
Čo sa stane ak ma nepríjmu takú aká som? 

čo ak čo ak čo ak....

Viete ja mám iba 15. Stále sa hľadám a neviem ani v podstate kto som, kým chcem byť,ako sa správať a komu sa ako môžem zdôveriť. 
Snažím sa byť ku každému milá a niekedy to s tým až moc preháňam. A keď už si s niekým prehodím pár slov, smejem sa ako slniečko na hnoji. Neviem či som to ja alebo nejaká pretvárka. Chcem byť milá, ale nie až moc. Chcem si nájsť nových kamarátov ktorým sa budem páčiť taká aká som. Ale ja sama neviem aká som. A to je ten problém. Nechcem byť viac bojazlivá a hanblivá. Chcela by som sa vedieť bez obáv rozprávať sa s ľudmi.
Bola by som rada ak by ma všetci mali radi. Nikdy vás nemôžu mať radi všetci. 

S týmito myšlienkami som dnes už druhý deň sedela v mojej školskej lavici s mojou najlepšou kamarátkou.

Noc z nedele na pondelok som vôbec nespala. Bála som sa. 


Jediné čo ma možno na chvíľku zbavilo strachu bol tento krásny pohľad na listy stromov cez ktoré prenikali nádherné slnečné lúče. (Niekedy sa naozaj fakt zamýšľam, ako mohol takú krásu stvoriť Boh) <3 


Do školy som už tento krát nechodila pešo ale autobusom pre ktorý som musela naozaj skoro vstávať. Slávnostné otvorenie školského roka na mojej strednej sa uskutočnilo v mestskej zasadačke kde sme sa potom po vystúpení z autobusu hneď premiestnili.

Už tam sa mi miešali pocity adrenalínu,nadšenia,radosti a zároveň strachu. Hneď ako som tam prišla, som si všimla jedného chlapca ktorý sa mi veľmi podobal na Petra Kavinského z filmu a kníh Všetkým chalanom ktorých som milovala. Odvtedy ho volám skrátka Peter hoci neviem jeho skutočné meno, a asi ho už nezistím a ani ho možno nikde v škole plej detí nezbadám.

No nič privítanie školského roka sa ukončilo. Neskôr nás rozdelili do tried,(Ja som s kamarátkou v 1.A) a presunuli sme sa do budovy školy. 

Všetci sme sa v tichosti usadili do lavíc, ktoré sme si vybrali, popredstavovali sme sa. Začalo sa to diať. Zoznamovanie so spolužiakmi. Pred nami sedeli dve dievčatá. Jedna sa volá Laura a druhá Antónia(Tonka). Za nami sedelo tiež jedno dievča ktoré prišlo do školy úplne samo, bez akýchkoľvek kamarátok. Sedel pri nej jeden chalan ale neprehodili medzi sebou ani slovko. Tak som sa jej prihovorila a neskôr sme sa začali baviť. Volá sa Eva. 

Aj s ostatnými dievčatami som prehodila asi dokopy jedno slovo. :D 

V triede máme taktiež chlapcov. S nimi si však nemám čo veľmi povedať a ešte som sa neodhodlala sa ich nejako osloviť a myslím, že by to mohli spraviť aj oni sami. 

Som rada, že máme milú pani triednu učiteľku Danielu ktorá mi bola hneď od začiatku sympatická. Možno aj preto, že je celkom mladá. 

Neskôr nám porozdávali kopec papierov, ktoré sme mali doma s rodičmi vyplniť a poslali nás domov s tým,že na druhý deň sa poriešia skrinky a knihy ktoré už mám doma a ktoré ešte musím ísť obaliť. :D 

To bolo asi všetko z môjho prvého dňa na strednej. Ak ťa to zaujalo, môžem napísať a vymyslieť nejakú sériu článkov zo strednej a čo sa na nej a v mojom živote v nej deje. Určite mi to daj vedieť. ;)


Ďakujem za tvoju spätnú väzbu. 
-Anna


13 komentárov

 1. Díky tobě jsem si teď zavzpomínala na svůj první den na střední škole. V těchto věcech jsem byla už tehdy dost flegmatická, takže by mě vůbec nenapadlo se strachovat :) Ale každý máme jinou povahu. Myslím si, že jsi to zvládla skvěle už jenom díky tomu, že sis začala povídat se spolužačkami v okolí tvé lavice. Za chvíli si na sebe všichni zvyknete a věřím, že to bude v pohodě i s kluky. Já vzpomínám na střední ráda, akorát rychle utekla :D Přeji ti, ať se ti na střední daří, máš dobré kamarády a spoustu zážitků! :)
  Elle about everything

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada, že som ti to pripomenula.;) Kiežby som mala aj ja takú povahu... ;) Vždy som sa strašne stresovala a aj stresujem pre úplné hlúposti. To áno čím sme starší tak mi príde že tým viac cítime ten rýchlo ubiehajúci čas. Ďakujem veľmi pekne aj tebe prajem nech sa darí v živote. <3

   Odstrániť
 2. Když jsem nastupovala na střední, měla jsem úplně stejné obavy, jako ty. Věřím, že se brzy všichni poznáte, i s klukama a budete skvělý kolektiv. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To rada počujem, že nie som jediná čo sa fakt niečoho obával alebo obáva. A v to pevne verím. :D

   Odstrániť
 3. Držím palce na novej škole. Ja keď som nastupovala na strednú, tak som to veľmi neriešila. Trochu som sa obávala ale inak som sa celkom tešila. Ja som bola rada, že som vypadla zo základnej :D A tiež som na strednú nastupovala s najlepšou kamoškou, s ktorou sme boli spolužiačky aj keď ona o pol roka prestúpila na inú, ale zatiaľ som sa stihla aspoň zoznámiť a skamarátoť s niektorými spolužiakmi. Najviac sme a bavili s dvomi chalanmi, ktorí sedeli za nami. Naopak s babami som sa málo bavila. A tiež som bola Ačka. :D prejde pár dní a zvykneš si bude to fajn. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti. Zatiaľ sa iba prisôsobujem ale dúfam, že všetko ok. :)

   Odstrániť
 4. Moc ti držím palce v nové škole, určitě to zvládneš :) já když jsem šla na gympl tak jsem měla taky takové pocity, nakonec jsme byli celekm fajn na parta a užila jsem si ty roky, kamarádky jsem si taky našla :) takže to určitě bude v pohodě :)
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Hi, Im a new follower on your blog from gfc ...
  I hope you will be back ...
  www.dlkgzr.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já myslím, že je úplně normální mít strach z podobných velkých změn, držím palce, aby sis co nejdříve zvykla a doufám, že budeš spokojená :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Také jsem měla tyto různé obavy. Ze změn je má asi každý. A se stresem to mám podobně jak ty, řekla bych. Ale to bude dobrý.
  (U mě se bohužel vyplnily, kolektiv vůči mě nebyl příjemný a vůbec to nebylo fajn. Až na rok kdy jsem byla na škole déle kvůli opakování maturity, to jsem se dostala do třídy, kde to bylo tak nějak fajn, i když jako nová a jen na rok jsem se s nikým nějak nesblížila a úplně se nepřidala do kolektivu, ale maturitní ples a konečně udělaná maturita byla s nimi fajn. Nicméně zato jsem měla super učitele. A celkově mě obor bavil.)
  Ale většinou slyším, že se to rychle spraví a bývá to super. Ono, všichni jste na stejné lodi teď, pro všechny je to změna.
  Tak přeju ať se máš na nové škole fajn. Přeju super kolektiv, učitele a celkově výuku.
  Katie S. (https://kulturnicek.blogspot.com/)

  OdpovedaťOdstrániť