Ako zvládam svoje 2 týždne bez soc. sietí?


Myslela som si, že tento mesiac bez sociálnych bude pre mňa hračkou,
pretože popravde som sa aj tak mimo tohto mesiaca snažila tráviť menej času na mobile ale aj tak tie 2 týždne nedopadli podľa mojich predstáv...
FIRST PLAY ME. ♥


Tak čo ja a tie 2 týždne? Poviem pravdu nedodržala som ich až tak celkom úplne. Samozrejme ešte sa obdobie toho mesiaca neskončilo, keďže som ho začala približne 9 alebo 10 septembra. ;)

No a prečo som to v niektorých prípadoch nedodržala? No svoje predsavzatie som nedodržala hneď v piaty deň od začatia. Bolo to z jedného veľmi smutného dôvodu, ktorý sa netýkal konkrétne mňa ale nechcem to tu celkom rozoberať. Alebo? Skrátka, jednému dievčaťu z mojej strednej školy sa stala nehoda a zomrela... Je hrozné čo sa jej stalo a nebudem to tu vážne rozoberať ale v ten večer som sa chcela ísť pozrieť na jej fotky a na instagram lebo som si nebola istá či je to to dievča, ktoré som si myslela ale nakoniec to bola naozaj ona...
Život je naozaj nevyspitateľný, tak si ho vážte a dávajte na seba pozor.

No a potom sa mi pár-krát stalo, že som instagram alebo facebook navštívila iba tak z nudy. Toto ma na tom naozaj neteší ale musím uznať, že som tam nestrávila dokopy pomaly ani 5 minút takže aj kratšie strávený čas sa počíta. :D Či nie?  :D

Za ten čas ktorý som nevenovala svojmu mobilu som sa venovala svojmu psovi Saggymu. Brávala som ho častejšie na prechádzky a čistila som mu jeho búdu.

Ďalej som sa venovala hraniu na ukulele. Skúšala som si nacvičiť pesničku od Shawna Mendesa-Stitches a k tomu ešte jednu pieseň od skupiny Coldplay-Counting Stars.


Viac som pomáhala doma aj keď som totálny leňochod a dosť som sa okolo toho odudrala ale nakoniec som bola vždy rada, že som niečo spravila. ;)


Začala som sledovať seriál ktorý som mala v svojej hlave už dlhší čas v zložke ,,toto si skús pustiť."
Musím povedať, že poslednú dobu ma vôbec nebaví sledovať seriály ale tento ma totálne zaujal.
Volá sa God Friended Me. Určite odporúčam pozrieť. Je to vtipný, romantický a dosť na zamyslenie seriál ktorý naozaj stojí za to si pozrieť. Ešte som ho nestihla úplne dopozerať, ale viem, že je to naozaj veľmi pekný a o živote náučný seriál. ;)Na obchode play som si stiahla novú aplikáciu s názvom Ecosia. Počuli ste o nej? Je to vlastne webový prehliadač na ktorom keď prehliadate máte možnosť pomôcť tomu aby sa niekde na Zemi vysadili nové stromy a tak aspoň trošku pomohli. Výrub lesov je naozaj veľmi hrozný pre naše životné prostredie. Tak ak aj ty chceš pomôcť určite si túto appku stiahni či už do mobilu alebo do notebooku. ;)

Dúfam, že sa mi bude aj najďalej takto dariť dodržiavať toto obdobie (ale teraz už o niečo dôslednejšie) a úspešne ho ukončiť. Zaželajte mi šťastie! :D Prajem ti ešte krásny deň. ♥ Mám ťa veĽmi veľmi rada. ♥16 komentárov

 1. Já bych to bez sociálních sítí nedala. Ale držím ti palce. Tu aplikaci vůbec nepoznám, tak ji jdu omrknout.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite by si nejaký ten čas vydržala ale je to naozaj pokušenie nezobrať si ten mobil do ruky. :D Super veľmi sa teším. Čím viac ľudí si tú aplikáciu stiahne, tým lepšie. ;)

   Odstrániť
 2. Ten Ecosia okamžite začnem používať :) Vďaka za tip :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak to klobouk dolů, já bych to asi nevydržela ani den a to nejsem žádná velká závislačka :-) možná jsem online tak hodinku dvě denně, ale ne třeba aktivně, jen jako prohlížející :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Taky bych si měla dát pauzu, avšak teď mi začala škola, takže bohužel se bez nějakého kontaktu se spolužáky mimo školu neobejdu.. Musíme si, sledovat nějaké ty novinky, úkoly a podobně. :) Takže Messenger by určitě zůstal, ale určitě bych chtěla si dát pauzu od instagramu a tak.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Messenger som si aj ja nechávala v mobile pre prípad, že by ma niekto potreboval či už z rodiny alebo zo spolužiakov. Máme to celkom podobné. :D

   Odstrániť
 5. Ale i tak jsi dobrá, že jsi to dost omezila. :) A aplikace vypadá dobře, určitě ji omrknu.

  GrünHauz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem dúfam, že to do konca nejako vydržím. :D ;) Určite!

   Odstrániť
 6. Já bez sociálních sítí nedám ani den. Jsi dobrá. :)

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Můžu se jen prosím pěkně zeptat, jak jsi udělala ten odkaz na video takový menší? Já ho mám vždy skoro přes celý článek :D:) Děkuju.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Áno jasné! Chceš na blog pridať nejaké video, klasicky si skopíruješ html odkaz videa na youtube a keď píšeš článok prepneš si z "vytvoriť" na "html" to už vieš. Vložíš tam ten html odkaz videa čo tam chceš vložiť a v tom odkaze si pohľadáš slovíčka ako (šírka)- width="560" a (výška)-height="315". Iba si zmeníš tie čísla v úvodzovkách na veľkosť akú chceš aby sa ti potom v článku zobrazovalo to video. Ja si napríklad na šírku dávam 700 a na výšku iba takých 100 a ukazuje mi to takto menšie. Dúfam, že si porozumela môjmu výkladu. :D

  OdpovedaťOdstrániť