Dávam si pauzu od sociálnych sietí.PLAY ***

Sociálne siete nás veľmi ovplyvňujú. Všimla som si, že vždy keď sa vrátim zo školy, všetok svoj voľný čas venujem svojmu mobilu. Dokázala som na ňom presedieť aj tri hodiny. Naozaj. Je to obrovská strata času. Za tú dobu čo sa venuješ imaginárnemu svetu ubehne veľa hodín, minút, sekúnd tvojho drahocenného času. 

Mohla by si hľadať svoje koníčky alebo keď už nejaké máš, zlepšovať sa v nich. 

Nenávidím ten pocit, keď po celkom tom čase mobilovania mobil odložím a cítim, že som dokopy vlastne nič nespravila. Mohla som sa zlepšovať v hraní na ukulele, mohla som ísť von a nadýchať sa čerstvého vzduchu, mohla som sa učiť, pomôcť doma, len tak sa tešiť z pocitu slnka na tvári, hrať sa s mojím psom Shagym alebo ho zobrať na prechádzku. 
Je toho toľko čo som mohla robiť...

Mrzí ma, že som stále takto trávila svoj čas. Rozhodla som sa preto na mesiac prestať používať aplikácie. Nevyradila som úplne všetky, ale aplikáciám ako je instagram, snapchat alebo facebook dávam na mesiac báj báj. 

Ide o to si odpočinúť. Dať odpočinok zraku, mozgu...
Na týchto sociálnych sieťach máme stále nutkanie niekoho sledovať, zisťovať čo robí, ako vyzerá, a keď sa dozvieme nejakú novinu hneď to riešime. Premieľa sa nám to v hlave, že ako to tá alebo ten mohol spraviť alebo zdieľať alebo lajknúť...uf. 

Myslím si, že stačilo. Takto to všetko nemusím riešiť a zamerať sa na sebarozvoj a na dobrodružstvá v reálnom živote. 

V mobile som si nechala aplikácie ako messenger aby sa so mnou ľudia mohli skontaktovať ak by niečo potrebovali alebo, ak by som niečo potrebovala ja. Ďalej aplikáciu Biblia a občas zájdem na You Tube aby som si pustila pesničku alebo (priznám sa) pustila H2O stačí pridať vodu. :D 

Tieto tri aplikácie (IG,Snap a FB) boli najväčším požieračom môjho času. Zabíjala som s nimi nudu pričom som sa nemusela nudiť ale robiť niečo omnoho užitočnejšie. Bola som skrátka lenivá vstať od mobilu a ísť niečo robiť. 

A preto chcem aj teba povzbudiť, aby si netrávila svoj voľný čas na požieračoch času ale aby si sa vybrala tomuto internetovému otroctvu naprieč a začala sa viac venovať sebe a tomu čo a baví. Veď predsa žijeme len raz a telefón je akási krabička ktorá nám do života neprináša skoro nič užitočné. 

Si na mobile, rozbije sa ti a môžeš si kúpiť iný a zase mobilovať ale pamätaj, že život máš iba jeden a ten zle strávený čas ti nikto nevráti. 

Rozmýšľam, že budem každý týždeň vydávať článok o tom ako sa mi darí dodržiavať toto obdobie a o tom ako sa cítim alebo čo som sa za ten celý čas naučila. Boli by ste všetci za? ;) 


Aký dlhý čas dokážeš stráviť na mobile? Budem rada za vaše komentáre. ♥

10 komentárov

 1. Taky strávím dost času na telefonu, je to pro mě takové odreágování i třeba mezi učením ... teď ale když mám trochu volna tak ho omezuji a raději se věnuji něčemu užitečnějšímu :) je hrozné kolik času dokážeme na telefonu strávit a ani si to neuvědomuje ...
  MyGoldenMind

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je dobré, že sa to snažíš takto obmedzovať. ;)

   Odstrániť
 2. Taky na sociálních sítích trávím dost času, většinou se na nich snažím zahnat nudu nebo vyplnění času mezi aktivitami. Ale je mi jasné, že to velice škodi a sama bych to chtěla omezit.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak, občas si želám žiť v dobe keď mobily ešte neboli. ;)

   Odstrániť
 3. Určitě jsem pro a na články a tvé pocity jsem zvědavá :)
  A taky by mi taková pauza od sociálních sítí vůbec neuškodila.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som rada. ♥ To áno, je dobré si občas od tých všetkých vecí oddýchnuť.

   Odstrániť
 4. Taky už jsem párkrát tuhle pauzu od sociálních síti měla. Pamatuju si, že jedno období kdy jsem hodně jela instagram tak jsem začala být vystresovaná ze všech upozornění a tak. Takže jsem si ze dne na den smazala instagram i messenger. A vydržela jsem to asi tejden. :D

  Šári/GrünHauz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :DD Tak to chápem. Stále to cinká a cinká a nechce to prestať. :D A naozaj paráda. Mne to nevydržalo nikdy presne celý týždeň, keď som to skúšala ale teraz sa celkom držím. ;)

   Odstrániť
 5. Tyhle pocity moc dobře znám. Na druhou stranu já sociální sítě potřebuji kvůli práci, abych mohla sledovat nové trendy ve sportu, výživě atd. ale přiznám se, že je určitě využívám víc než je pro tohle nutné...

  Life by Angellyca

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno to chápem je niekedy ťažké sa od toho dostať.

   Odstrániť