Poľsko 2019


Svoj posledný prázdninový týždeň som strávila v Poľsku. Navštívili sme veľa pútnických miest ale taktiež som mala možnosť poznať a pozrieť sa do novej krajiny. 


Hoci bývam na Slovensku, ešte nikdy som nebola v Poľsku na nejaký dlhší čas a dokonca som tam nebola ani s našimi na nákupoch keď na nejaké šli. :D  Poľsko je naozaj krásne. 
Bola som tam s mojimi rodičmi a so sestrou. Strávili sme tam 4 dni a 3 noci. 

Wieliczka 

Naša cesta sa začala v soľnej bani Wieliczka. Mali sme úžasnú sprievodkyňu ktorá sa volala Marta a nás všetkých preto počas celej prehliadky volala Martušky. :D  V bani si ľudia môžu objednať pobyt. Je väčšinou určený pre ľudí ktorí majú problémy s dýchaním a astmou. Soľ má na to veľmi blahodárne účinky. ;)  Dozvedela som sa, že jedno denný pobyt v tejto bani sa vyrovná trom dňom stráveným pri slanom mori. Bolo tam nádherne. 
Všetky tieto lustre sú vyrobené zo soľných kamienkov. 

First play me. 

 

Czenstochowa


Ďalšie dva dni sme strávili v mestečku Czenstochowa kde sme navšívili Jasnú horu (Jasna Gora). 
Večer sme si zašli na zatvorenie obrazu Panny Márie s Ježišom a potom ráno na otvorenie obrazu, ku ktorému sa ľudia chodili modliť. Na to otvorenie sme si museli celkom privstať keďže omša sa začínala už o 6 ráno a bola som celkom prekvapená pretože aj v takýto ranný čas tam bolo mnoho ľudí z celého sveta. Cez deň sme spoznávali mesto. Od kostola viedla dlhá (podľa toho čo som počula 7 km) rovná cesta iba pre chodcov. Na oboch stranách tejto cesty bolo mnoho obchodov, reštaurácii a kaviarní.

Vždy keď som tam uvidela tento krásny autobus, ktorý mi pripomína tie v Anglicku tak som mala potrebu vytiahnu foťák a fotiť ho z každého uhla. No nie je krásny? :D

Zašli sme si na obed do reštaurácie Cleopatra. Caesar šalát:

Večerná prechádzka.


Na druhý deň sme si zašli na vežu už vyššie odfoteného kostola. ♥ Inak, tu krásne vidno tú dlhú cestu. Na pravo a na ľavo sa nachádza úžasný mestský park. 


Večerná fotografia kostola.

Park.
***
a few photos
:DDDKrakow

*potom sa mi vybil foťak :)*

Židovská kalvária: 


Wadowice

Rodný dom pápeža Jána Pavla II. 


Wadowicami sa ukončil náš výlet a vyrazili sme na cestu domov. Výlet bol pre mňa veľmi poučný a dal mi veľa ako z hľadiska duchovného tak aj zážitkového. V Krakowe ma *okakal* holub. :D Ale nie bol to super výlet aj napriek tomu. Som rada, že som mohla navštíviť toľko nových miest. 


Aké miesta si navštívila cez leto ty? 

10 komentárov

 1. Zatiaľ som v Poľsku bola len dvakrát – raz v Rzeszove, raz v nejakom malom meste pri hraniciach, ale bolo to už veľmi veľmi dávno; ale podľa fotiek ma najviac zaujalo mestečko Czenstochowa – vyzerá nádherne! ❤
  SIMPLY BERENICA | Facebook Page | READ ABOUT "DECLUTTER WITH KONMARI"

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásné fotky :) hned bych se taky jela do Polska podívat, nikdy jsem tam nebyla.


  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Rada chodím do Poľska na výlety, tá krajina vždy dokáže pozitívne prekvapiť. :! Krásne fotky! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásné fotky, je vidět, že sis výlet užila!:) V Polsku jsem nebyla dlouho..

  OdpovedaťOdstrániť