ResolutionsDávaš si novoročné predsavzatia?
***
Ja neviem čo si mám o tomto myslieť... Je pekné mať nejaký cieľ a potom vidieť ako sa pomaly našim úsilím stáva skutočnosťou. Neviem, či som človek ktorému vydrží všetko presne tak ako si to naplánuje. V stresových situáciách musím mať všetko "perfidžo" ale keď dôjde na niečo tak som akosi "pokojná" a skrátka to nechám plávať a čakám ako sa to vyvinie. Viem však, že ak človek chce niečo dosiahnuť, musí sa snažiť aj napriek prekážkam alebo pádom. 

Rada by som začala viac cvičiť či už myslené ako posilnenie svalstva na tele, alebo myslené ako cvičenie s mojím skolióznym chrbtom. 

Rada by som chcela nájsť niečo, čo by ma skutočne napĺňalo. Robím toho toľko, že už ani neviem čo ma baví a čo nie. Skúšam všetko, ale potom ma to prestane baviť. Musím si nájsť nejakú činnosť ktorej sa budem pravidelne venovať a zlepšovať sa v nej.

V tomto roku by som sa chcela menej stresovať, viac si vážiť samej seba lebo je to niekedy ťažké a už sa viac nenechať využívať niekým kto o mňa a moje city nestojí. 

V poslednej dobe som rozmýšľala či sú moji kamaráti tí ozajstní a či vlastne na mňa nemajú toxický vplyv alebo ma skrátka nejakým spôsobom "neťahajú dolu." Či to práve od nich usudzujem to aká som. Ľudia predsa neurčujú našu hodnotu a nikdy nebudú. Uvedomujem si, že ma ovplyvňujú ľudia okolo mňa, neviem však byť k niekomu zlá. Skrátka si neviem predstaviť aby som niekomu povedala, že už sa s ním nechcem kamarátiť iba preto, že si myslím, že je pre mňa toxický. Ale nejako to musím rozoznať...ale...ako?

Rada by som mala hlavu plnú nápadov na články ale mám pocit, že sa mi nedeje v živote nič o čom by som chcela alebo mala písať. Nie som žiadny guru v lifestyle ani make-upe, doma v izbe mám bordel a som totálny chaos sám o sebe. Som však za všetko čo mám vďačná a vážim si to. 

Rada by som si našla viac kamarátov s rovnakými záujmami ako ja, chodila s nimi na málorozpočtové tripy ale zažívali by sme obrovské dobrodružstvá. 

Rada by som bola viac odvážnejšia a rozumnejšia. 

Je toho toľko po čom túžim, ale splní sa mi to? Budem sa za to modliť a tohto roku sa budem viac snažiť unášať Božou rukou. Uvidím kam ma zavedie. ♥

Odhalila som Ti niečo so svojich túžieb a pocitov, ktoré teraz prežívam, tak dúfam, že sa ti článok páčil. Budem rada ak mi v komentári zanecháš nejaký komentár o tom aká si ty a čomu sa rada venuješ a či si si dávala nejaké predsavzatia. Ďakujem za prečítanie a maj krásny deň. ♥


18 komentárov

 1. Uh krásny článok. V niektorých prípadoch píšeš moje slová. Ja si predsavzatia nedávam. Jednoducho si spisujem sny. Táto "metóda" sa mi dosť osvedčila a keď mám moje túžby na papieri, častejšie na ne myslím a tým pádom pre to robím aj niečo viac, ale na druhú stranu verím aj v silu príťažlivosti. Pre niekoho bullshit, pre mňa kvapka nádeje. Inak pesničku si vybrala úplne skvelú
  xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neskutočne ma potešilo, že sa ti článok páčil! ♥ Ďakujem za typ spisovania snov, niekde som dokonca videla, že si ich niekto aj kreslí a to mi príde viac kreatívnejšie, keďže sa chcem v kreslení zlepšovať. ;) Inak, ďakujem náhodou som si pustila nejaký chillmix k písaniu článku a táto pesnička sa mi vryla do pamäte, tak som ju sem dala. :D

   Odstrániť
 2. Předsevzetí jsem si dávala každý rok, ale vždy bez úspěchů.. letos jsem si rozhodla dát spíše cíle než úplně předsevzetí, tak uvidíme :-).

  Ve spoustě bodech to máme hrozně stejné! :-). Také bych si ráda našla více přátel se stejnými koníčky ale hlavně ne toxických..

  Hodně štěstí a ať se Ti všechno splní a hlavně - se Ti daří.<3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To je naozaj super! Aj ja Ti prajem aby sa ti všetko podarilo podľa tvojich predstáv. ♥

   Odstrániť
 3. To je moc hezký článek :). Já si předsevzetí úplně nedávám. Jakože mám cíle, ale jsou spíš takový dlouhodobější.

  Jaké dlouhodobé cíle zapadají do roku 2020?

  -cvičení: trochu shodit tuk, nabrat svaly, být obecně aktivnější
  -peníze: víc si vydělávat, být víc finančně free
  -víc psát: chci víc psát na blog, někdy mám hrozný mezery
  -víc číst: poslední dva měsíce na to kašlu a stydím se
  -být spolehlivější pro moje milovaný kolegy a dělat jim dobrou vizitku
  -být lepší copywriter

  Verča ze Ztracena v Praze | CO ZROVNA ČTU? | KNIHY

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Krásne ciele. ♥ Držím ti prsty nech sa ti vydaria!

   Odstrániť
 4. Předsevzetí si nedávám. Podle mě jsou zbytečná a dlouhodobě neefektivní, protože si je lidé dávají protože "se to dělá" nebo "se to MÁ dělat" a ne protože sami něco chtějí změnit. Jediné, co si každý rok na Silvestra přeji je: být šťastná :) A podle toho také jednám.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nevedela som, že sa to berie takto. Ja si ich dávam iba keď chcem. ;) :D Pekne si to napísala. ♥

   Odstrániť
 5. Já si už pár let na Nový rok říkám, že už bych konečně mohla udělat ten řidičák, tak jsem zvědavá, haha. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Super! Ja by som ho tiež potrebovala teraz niekedy spraviť ale neskutočne sa bojím sadnúť si za volant. :DD Držím Ti prsty! ;)

   Odstrániť
 6. Krásne napísaný článok! :) Ja som si na tento rok nedávala nejaké konkrétne predsavzatia, skôr som si sľúbila, že sa budem zo všetkých síl snažiť ostať pozitívna a nenechám sa kvôli názorom druhých odradiť od vecí, ktoré ma bavia! :) Tak ti prajem, nech sa všetko splní podľa tvojich predstáv :)
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak! Dala si si nádherný sľub pretože presne takto to má byť. ;) A ďakujem. ♥

   Odstrániť
 7. Držím palce, abys to "něco" co tě bude naplňovat v letošním roce našla, je důležité mít nějaký cíl a koníčky. :))

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Vždy na začiatku roka si dávam nejaké plány, ciele, ktoré by som chcela v tom roku dosiahnut. Niekedy sa mi podaria, niekedy nie... ale každopadne podla mna je fajn mat nejaké plány..
  Štýl ženy

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite! Aj podľa mňa. Je veľmi dôležité mať sny. ;)

   Odstrániť
 9. Také jsem o těch toxických vztazích četla a přemýšlela jsem, jak se Ti lidé od nich pak distancují. Já si většinou přecevzetí nedávám :) Za letos mám akorát cíl napsat bakalářku, udělat státnice a naučit se šít :) Ať se Ti daří plnit Tvé přecevzetí!

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Krásne ciele! Budem Ti držať prsty aby sa ti splnili. ♥

   Odstrániť