Vitaj jar!


Konečne.
Konečne je tu jar. Je to moje najobľúbenejšie obdobie. Vtáky si čvirikajú, vonku nie je horúco ale ani zima a všade všetko rozkvitá. Dnes som sa vonku aj trošičku slnila aby som nabrala trochu toho vitamínu D. :)
Strašne ma však mrzí, že človek teraz momentálne nemôže nikde chodiť a to čo sa deje vo svete je strašne ale strašne zlé...
Musíme to však zobrať tak ako to je a prosiť aby sa všetci chorí ľudia uzdravili a aby sa vírus ďalej nešíril.

Čomu sa venuješ teraz počas karantény?

Ja sledujem pribúdanie úloh na internete od školy. :) Uf. Som rada, že môžem výjsť aspoň na chvíľu von na dvor a do sadu. Snažím sa si vymyslieť nejakú aktivitu ale najčastejšie hrám na ukulele, so sestrou pozerám H2O stačí pridať vodu, pomáham doma a hnevám sa na to, že sa mi nedarí kresliť. :D Ale nie, snažím sa to znášať v pohode. ;)

Karanténa má aj napriek nejakým negatívam aj mnoho pozitív. Môžeš urobiť niečo pre svoje telo a začať cvičiť, ísť sa prejsť do prírody, skúsiť niečo čo si nikdy neskúšal/a, oddýchnuť si, vytvárať, šiť, piecť a samozrejme aj spať! :D

Dnes po obede som sa presunula do nás na záhradu, kde som si odfotila nejaké fotky prebúdzajúcej sa prírody. ♥
Dúfam, že Ti článok aspoň na chvíľku spríjemnil deň a pobavil Ťa. :)
Dávaj na seba pozor, buď zodpovedná/ý, nos rúška keď ideš medzi ľudí a určite si poriadne umývaj ruky. :)

Vidíme sa pri ďalšom článku. ♥

-Anna

22 komentárov

 1. Jé, závidím ti zahrádku! Já dnes alespoň vyklidila balkon a konečně jsem si sedla a vyhřívala se na sluníčku, protože dnes bylo opravdu nádherně. ❤️ Já miluju jaro ☀️ a modlím se, aby všechno zlé uz skončilo a bylo zase dobre. 🍀
  Michaela Cheetah

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Som za ňu naozaj veľmi vďačná. To som rada, to slniečko nám už asi všetkým poriadne chýbalo! ♥ Veľmi sa teším. ♥

   Odstrániť
 2. Taky chodím na zahradu a snažím se jakkoliv doma zabavit. Je to opravdu hrozné.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No to je na tom, že si na každý deň musíme vymyslieť nejakú aktivitu ale aspoň si oddýchneme. ;) Áno ale ja verím, že to všetci zvládneme a vírus sa nakoniec pominie.

   Odstrániť
 3. Já se celou tuhle nepříjemnou, neplánovanou situaci snažím brát pozitivně. Upřímně mi celá karanténa i trochu vyhovuje, až na to, co všechno se děje kolem a jak moc nás to omezuje. Jsem studentkou maturitního rořníku, takže to berou jako skvělou příležitost na prodloužení svaťáku, takže se většinu času učím, zpracovávám si otázky nebo se snažím investovat volný čas do sebe a zapracovat na self-care.

  Přiznám se, že i během karantény ale hodím ven. Včera jsem byla běhat, předtím jsem chodila na procházky. Pokaždé se ale snažím být zodpovědná a ohleduplná k ostatním. Chodím v poledne, kdy většinou nepotkám ani nohu a vždycky mířím do polí - na místa, kde potkám minimum lidí. Roušku nebo nákrčník beru jako samozřejmost. #rouškyvšem <3

  Jinak po zbytek času doma pravidelně cvičím (to se u mě ale vůbec nezměnilo), hodně jím a pravidelně se chodím slunit na terasu. :D Tak držím palce nám všem, abychom to zvládli a pokud možno si z toho odnesli ponaučení a to nejlepší, co se z celé situace odnést dá.

  Mimochodem, krásný blog! Přidávám se k pravidelným čtenářům. <3

  Tereza's journal

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to je super! Áno tiež som si už pomyslela, že pre maturantov to bude aspoň trošku výhodné v tom učení...
   Je dobré vyjsť aspoň nachvíľku von a myslím si, že na tom nie je nič zlé. Je dobré, že chodíš behať a asi to pôjdem aj ja skúsiť niekde na lúku vedľa domu! :D Presne tak rúška sú v tomto období medzi ľuďmi potrebné...
   Zvládneme to!

   Jeeej ďakujem. ♥

   Odstrániť
 4. Jéj kde sledujete H2O? :D ráda bych se na třeba pár dílů z nostalgie podívala :D :D jako malá jsem to na Disney Channelu úplně zbožnovala! :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. My to pozeráme na YouTube. Sú tam nahraté všetky časti a všetky 3 série. :D Tak to nápodobne! :D

   Odstrániť
 5. Krásné fotky :) Já jsem se těšila na jaro, jen by mě nikdy nenapadlo, že ho přivítáme právě takto.. Ale snad to bude brzy za námi a bude líp :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to nenapadlo ani mňa...
   A určite áno. Verím v to.

   Odstrániť
 6. Musím sa priznať, že mi trvalo viac ako týždeň dať sa nejako psychicky dokopy, pretože mi naozaj chýba stretávanie sa s ľuďmi. Tento týždeň už bol celkom lepší - mohla som sa ísť von prejsť, sadnúť si len tak s knižkou na balkón a postupne si hľadám každodenný režim, ktorý nebude taký "prázdninový". Myslím si, že to je aj najdôležitejšie - rozdeliť si na každý deň nejaké aktivity a snažiť sa ich dodržiavať .. aspoň ja mám potom zo seba lepší pocit.

  Okrem toho som zistila, že sa nám zo školy nakopilo dosť veľa úloh, takže niektoré dni presedím x hodín nad učebnicami.

  Inak tvoj blog som objavila len teraz, ale taaaaak veľmi sa mi páči:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Chápem, ja by som sa tiež chcela stretnúť s ľuďmi, ktorých mám rada. :/ Musíme to však nejako vydržať a prečkať túto situáciu a zachovať si chladnú hlavu. Aj ja si myslím, že je dobré si takto nejako rozdeľovať aktivity na každý deň. Mám to podobne s tým dobrým pocitom. ;) :D

   No to je na tom, že dostávame možno viac úloh ako keby sme normálne sedeli v škole a potom je toho veľa. :|

   Ďakujem Ti veľmi krásne aj ja sa idem mrknúť na tvoj blog a verím, že bude rovnako taký krásny! Ďakujem za Tvoj komentár. ♥

   Odstrániť
 7. Ahoj, presne tak :) hoci zúri vírus, netreba sa poddávať situácii a musíme myslieť pozitívne, byť vďační za čo, čo máme a veriť, že čoskoro sa život vráti do starých koľají. Je dobré rozdeliť si čas, aby človek stále len nezaháľal alebo len nepracoval. Držím palce vo všetkom :)

  P.S. inak veľmi pekný blog ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Hezky napsaný článek, hrozba je vážná, hlavně pro naše rodiče a prarodiče, ale věřím, že díky opatřením, která jsou u nás zavedena, dojde k maximálnímu zamezení šíření toho viru a brzy si budeme moci oddychnout! :-) Já se v době karantény věnuji home officu, čtu si knížky, jsem s přítelem, když se podaří, vyrazíme někam do přírody, kde jsme jen my dva a nikde nikdo, aby z toho člověku neruplo v bedně. :-)

  Lucka z Seriouszone

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno to áno. Určite je super, že človek má viac času na seba a na svojich blízkych a to je podľa mňa to hlavné.♥

   Odstrániť
 9. Krásné, vnímám to stejně, jaro miluju a dobíjí mě energií. A jak se příroda probouzí, vše kvete a voní, prostě nádhera. Navíc konečně můžu sázet a sledovat i doma každý den malé krůčky svých rostlinek.
  Opravdu pěkně mě štve, že se nemůže cestovat, ale co nadělám, jsem tedy nejvíc doma a občas vyjdeme s přítelem na nějakou procházku a doháním, co bych normálně nestíhala, ale těším se až se vše vrátí k normálu.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tiež to veľmi na jari milujem! ;) Aj ja mám chuť občas niekde zájsť. Odkedy zrušili školy som v meste ani nebola. Je fajn si občas zájsť von. ;) Aké rastlinky pestuješ? A taktiež sa veľmi teším.

   Odstrániť
 10. krásny článok, ja som tiež asi nikdy nebola vďačnejšia za ten malý dvor, čo máme za domom:) snáď bude čo najskôr po všetkom. drž sa!

  evasaaj.com

  OdpovedaťOdstrániť