Nie všetko čo chceme, je pre nás dobré.


Ahooj. Po dlhej dobe som tu opäť s novým článkom. Mrzí ma, že som toto leto veľmi nepísala. Musím sa priznať, že som nemala veľa nápadov a ani energie niečo pridávať. Dávam si za to facku right now.  Chcela som sa s vami podeliť o jednu vec, alebo teda dve veci (hah :D), po ktorých som túžila. Boli to očné šošovky. 

Už od svojich piatich rokov nosím okuliare, keďže som ako malá rada stála pred telkou a asi, bola taká tvrdohlavá, že som nepočúvala mojich rodičov, keď mi vraveli, aby som od nej šla ďalej. Takže moje oči na to doplatili, a taktiež som začala škúliť na ľavé oko. Dokonca som absolvovala aj dve operácie očí a ďakujem Bohu, že dopadli dobre, a že môžem vidieť. ♥  

Čím viac som bola staršia a videla okolo mňa krásne dievčatá, ktoré okuliare nenosia, začala som uvažovať nad tým, či by som nechcela vyskúšať očné šošovky. Tešila som sa aká to bude pecka a podobne, ale hold, nie všetko môže výjsť podľa našich predstáv.

Šla som do optiky, a tam mi po nejakom týždňovom čakaní povedali, že si šošovky môžem prísť vyzdvihnúť. Mali to byť iba také tie mesačné skúšobné šošovky. Všetko okolo toho sa nejako komplikovalo, ale nakoniec som si ich dnes druhý-krát vyskúšala a môžem povedať, že toto už podstupovať asi nechcem. :D 


Pri ich nasadení som mala zvláštny pocit, necítila som sa prirodzene, točila sa mi z nich hlava, cítila som ich v oku a to ešte nehovorím o vyberaní šošoviek z oka.:D Dnes som si ich vyberala najmenej pol hodinu a to som už bola riadne zúfalá a uvažovala, či ich ešte niekedy vôbec vyberiem. :) :D Našťastie som si ich v pohode vybrala a snáď som si oči nijako nepoškodila. 

Rozmýšľala som, že prečo proste nemôžem mať tie šošovky ako normálni ľudia...
Niekto s tým napríklad nemá vôbec problém. 

Po mesiaci som sa mala rozhodnúť, či šošovky beriem.
Povedala som si, že pre mňa bude lepšie ak budem nosiť tie okuliare, ako si takto stále šmátrať do očí a robiť im zle.  


Rozhodne týmto príspevkom nechcem nikoho odradiť alebo vystrašiť od nosenia šošoviek, keďže každý znáša takéto veci inak a každý človek má inak citlivé oči! Niekto viac, niekto menej. Toto je čisto iba moja skúsenosť s nimi. ;)

Prikladám aj pár fotiek toho, ako vyzerám bez a s okuliarmi. ;) 


Máš nejaké skúsenosti s nosením kontaktných šošoviek?
Ak áno, ako s nimi zvládaš každodenný život? 
Ak nie, chcela by si ich niekedy vyskúšať? 
-Anna

 

12 komentárov

 1. Náhodou ti to sluší i s brýlemi. Jsou operace očí, které tě zbaví dioptrií a nebudeš muset nosit brýle ani čočky do očí. Jen jsou dost drahé.
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne! ♥ Neviem však, či táto operácia je u mojich očí možná... :/

   Odstrániť
 2. Já jsem nosila čočky několik let, ale pak už mi začaly v očích hrozně vadit, škrábaly mě do oka a vydržela jsem v nich třeba jen hodinu.. ale ono to bylo způsobeno i tím, že mám hodně dioptrií a bylo obtížné najít vůbec nějakou značku, která by vyráběla čočky, které jsem potřebovala.. Takže teď už nosím jen brýle a jsem vlastně spokojená :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja to tak mám. Mám veľa dioptrií a možno nevedia spraviť šošovky, ktoré by presne pasovali na naše oči. Taktiež som vďačná, že môžem nosiť okuliare. ;)

   Odstrániť
 3. Já nenosím brýle ani čočky, takže nemám zkušenost. Mám jen jedny speciální do práce, které pohlcují modré světlo z monitoru :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Wáu! Tak o tých som ešte nepočula. Musí to byť veľmi zaujímavé ich využívať. Zaujímalo by ma, ako fungujú a či naozaj očiam pomáhajú a či pri ich využívaní pociťuješ nejakú zmenu.

   Odstrániť
 4. Já čočky začala nosit před pár lety a musím říct, že ze začátku to taky nebylo ideální, ale moje oči si zvykly. :)) Možná tomu jen dej čas.. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Súhlasím, možno si moje oči len potrebujú zvyknúť, ale celkovo mi je nepríjemné a nepraktické ich využívať. Neviem si predstaviť, že by som si ich dávala každé ráno pred školou a potom stresovala pri ich vyberaní. :D

   Odstrániť
 5. Také nosím brýle celý život a podstoupila 2 operace. Bohužel, brýle mi zůstaly a oční čočky na mé vady nejsou možné, takže jsem na brýle odkázaná pravděpodobně už napořád. Musím říct, že jsem kvůli tomu byla dlouhá léta zoufalá, protože brýle ráda na sobě prostě nemám a necítím se v nich dobře. Ale pomalu se snažím se s tím smířit... :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nuž, musíme sa s tým zmieriť, avšak myslím si, že okuliare nie sú žiadna príťaž, práve naopak. Pomáhajú nám zvládať každodenný život. Pri skúšaní šošoviek som si uvedomila, ako veľmi mi pomáhajú a ako je dobre, že ich mám. Možno nevyzeráme podľa našich predstáv, ale sme to my. Je to naša súčasť. Sme krásne aj s nimi. ♥

   Odstrániť
 6. Nosím celý život brýle, o čočkách jsem neuvažovala. Sice mi hodně lidí říká, že bez brýlí mi to více sluší, ale já jsem na ně zvyklá. Nedovedu si tak nějak představit, že bych měla čočky celý den v očích, musí to být pěkně nepřirozené :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak! Mám takýto istý názor. Radšej vidieť ako vyzerať dobre a pritom nevidieť nič a stále sa necítiť vo svojej koži.

   Odstrániť