Pár tipov, ako sa zbaviť znudenia a pochmúrnej nálady.Určite to každý z nás pozná. Pocit totálneho znudenia a únavy. Človek vtedy ani nevie čo chce. Možno to aj vie, ale vôbec nemá chuť nič robiť. Teraz v tomto období lockdownu a trávenia väčšiny času doma si aj ja prechádzam takýmito stavmi. Niekedy je skrátka dobré nechať im voľný priebeh a trošku si oddýchnuť, ale taktiež nie je správne týmto pocitom podľahnúť a nechať sa nimi ovládať. Napadlo mi, že by som sa s tebou mohla podeliť o zopár tipov ako zahnať tieto pocity.

Let´s get started! 

Usteľ si svoju posteľ

Hah, to sa rýmuje. Pre mňa je tento typ jednoznačne jedným z hlavných dobrých návykov a štartov do nového dňa. Ak si ustelieš posteľ, hneď nadobudneš dobrý pocit z toho, že si niečo spravil/a. S ustlanou posteľou vyzerá každá izba útulnejšie a upravenejšie. (Aj keby tam bol neviem aký bordel) Viem to z vlastnej skúsenosti. Asi si vieš predstaviť, ako vyzerá izba 17-násť ročnej tínedžerky. :) 


Nakopni sa kávou

Alebo čajom. Zelený čaj má v podstate rovnaký účinok. Je už len na tebe čo preferuješ. Ja mám rada obidve varianty, ale poobede a hlavne po jedle si preferujem dávať kávu. Nikdy ju nepijem na prázdny žalúdok. Taktiež je pre tvoju dobrú náladu a produktivitu potrebný dobrý pitný režimVenuj sa tomu čo máš rád/a a uč sa nové veci

Ak nevieš čo chceš robiť, zamysli sa nad tým čo ti ide a čo rád/a robíš. Uč sa nové veci. Urob bláznivú vec. Kúp si ukulele a začni hrať. Možno máš skrytý talent, o ktorom ani nevieš. Teraz máš kopec času, tak ho môžeš využiť naplno a zdokonaľovať seba a svoje schopnosti. Uvidíš, že ťa to nakopne a bude ťa to posúvať vpred. Ja som sa napríklad začala trošku učiť na klavíri, viem zahrať pár piesní a mám z toho radosť. Keď nemám čo robiť sadnem si ku klavíru a podľa tutoriálov na youtube sa učím hrať. Jedz vyváženú stravu

Aj to dosť ovplyvňuje našu náladu. Ak ješ stále dookola rovanakú stravu tvoje telo nemá dostatok živín. Urob si pod zub stále niečo iné, pestré a farebné. Čím farebnejšie tým zdravšie! ;) A tým nemyslím cukríky, hihi!Vzdelávaj sa, čítaj knihy 

Čo jediné nám v tomto období ostáva? Učiť sa a učiť sa. Nemyslím
tým len učenie sa do školy, ale vzdelávanie samého seba všeobecne. Pusť si nejaký dokumentárny film o zvieratách, prírode, prírodných katastrofách očkomkoľvek čo ťa zaujíma. Internet je plný náučných filmov z ktorých môžeš čerpať. Možno sa dozvieš veci o ktorých si ani len nevedela, že by mohli existovať. Čítanie kníh rozvíja našu fantáziu. Ak bude von škaredo, siahni po knihe, prikry sa teplou dekou a vydaj sa do iného sveta dobrodružstiev a fantázie.

Zdroj obrázka: Pinterest

Sprav si make-up

Niekedy mám chuť sa skrátka len tak namaľovať. Baví ma to a hlavne teší. Dvihne mi to náladu, aj keď to odličovanie ma už potom až tak nebaví. Každá jedna žena je však krásna aj bez make-upu (♥), avšak keď sa nudíš a máš chuť sa namaľovať tak to jednoducho urob.  

Pohyb

Dostatok pohybu je základ. Ak sedíš celý čas doma, veľmi ti to k energii nepridá, práve naopak ešte viac sa unavíš a znudíš. Nájdi si na nete nejaké pohybové videá napr. workout, dance workout alebo dokonca aj strečing. Rozhýbeš si telo a budeš mať zo seba lepší pocit. Ja posledný čas cvičím workout od Pamely Rief pre "začiatočníkov". Je to riadna makačka a riadne sa pri tom človek zapotí ale nadobudnem dobrý pocit z toho, že som pre seba niečo urobila. Pred každým cvičením sa však nezabudni trošku rozcvičiť, aby ťa niekde neseklo! ;) Taktiež, ak máš príležitosť si ísť niekde do prírody zabehať, využi to. Tiež je dobré užívať v tomto období nejaké výživové doplnky na imunitu, ako vitamín C, železo... či už v podobe z lekárne alebo jedením ovocia a zeleniny. 

Zdroj obrázka: Pinterest


Je ešte mnoho rád a tipov, ktoré mi tak výria hlavou ale chcela by som tu ešte spomenúť pár vecí a to vytvorenie si svojho vlastného diára a trávenia menej času na sociálnych sieťach. 

Diár je podľa mňa super vec. Po každom dni(alebo hoci aj počas neho) si tam môžeš zapisovať hocičo čo si v ten určitý deň zažila, tvoje pocity a zážitky. Môžeš byť kretívna ako len chceš, pridávať a lepiť tam fotky, kresliť a maľovať. Po rokoch ti pri náhodnom čítaní vyčarí diár úsmev na tvári. Poznáš viac samú seba a svoje okolie a taktiež ťa to bude inšpirovať a budovať. 

Či už chceme, alebo nie sociálne sieťe nám žerú strašne veľké množstvo času, ktorý be sme mohli využiť do spoznávania nás samých a ľudí okolo. Soc. siete samy o sebe nie sú zlé len nás natoľko pohltia, že stratíme ten prevzácny čas ktorý máme. Chcela by som ťa inšpirovať aby si dnes zahodil/a mobil a trávil/a viac času so svojou rodinou, šla sa prejsť, zobrala fotoaparát a zachytila krásnu prírodu okolo nás. 


Dúfam, že sa ti dnešný článok páčil. ♥
Maj nádherný deň. 


Anna


13 komentárov

 1. To jsou skvělé tipy. Většinu volného času trávím čtením knih. S Pamelou jsem si zkusila jednou zacvičit a byla to fakt makačka. :-D
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak to je potom krásne. ♥ Ja teraz veľmi na čítanie kníh čas nemám kvôli škole, ale už si na nich niekedy ten čas nájsť musím! Vďaka za tvoj komentár.

   Odstrániť
 2. Skvělé tipy :) S potěšením jsem zjistila, že se už vlastně snažím všechny dodržovat :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvelý článok a v dnešnej dobe veľmi potrebný. Vybrala si k nemu veľmi pekné fotky.
  xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pěkný článek. Mně pomáhají knížky, no a den bez kávy si vůbec nedokážu představit :D Moc pěkné fotky ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ach áno, knihy sú taktiež veľmi super! Ja som skôr po čítaní unavená ale som rada, že ti to pomáha. ♥

   Odstrániť
 5. Super tipy a je pravda že káva mi vždy zvedne náladu, teď tedy v těhotenství bez kofeinu to není tak úplně ono, ale tak nějak mi vždy navodí pocit relaxace... krásně sepsaný článek, ráda se zase vrátím

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Káva je naozaj jeden úžasný nápoj. Prajem aby tehotenstvo prebehlo v poriadku. ♥ Vďaka, taktiež rada navštívim tvoj blog. ;)

   Odstrániť