Pohľad späť - rok dvetisíc dvadsať


Je fakt, že tento rok považuje skoro každý za ten "zlý" a najhorší. Áno, udialo sa mnoho zlých vecí ale v každom roku prežívame svoje trápenia, no a v tomto sa ich udialo o čosi viac ako inokedy. Či už tých, ktoré sme mohli ale aj nemohli ovplyvniť. Povedzme si pravdu, občas za tými zlými vecami stáli hlavne ľudia.
Aj pre mňa bol tento rok iný. Nechcem povedať zlý, pretože by to nebola pravda. Tiež som sa musela popasovať so svojim problémom zvládať strach a stres (hlavne zo školy, hah), pokúšala som sa naviazať očný kontakt s niekým koho som mala rada (yes, i mean boy, to len tak pre pobavenie, neviem ako to dopadlo, pretože som sa ho na to nepýtala, ani neopýtam, ale to už odbáčam...), učila som sa a stále sa učím správne modliť, tráviť viac času s Bohom, ako na telefóne, viac Mu dôverovať a fakt sa už sakra toľko nestresovať a nebáť a konečne sa prijať takú aká som, učím sa neporovnávať sa s inými a nepremýšľať nad tým čo si kto o mne myslí. Musím na tom popracovať ešte v roku 2021 a keď bude treba tak aj dlhšie. 


Čo som sa ale naučila v tomto roku? 

 • Ostrihať si nechty na pravej ruke. Like, really. :Dd Myslela som si, že sa to asi nikdy nenaučím a že mi tie nechty bude strihať budúci manžel alebo deti, čo ja viem. Mala som z toho veľkú radosť.
 • Ďalej som sa naučila, že sa nemusím niekde plašiť a ponáhľať, lebo tak prichádzam o veľa krásy a zábavy. 
 • Že každý jeden deň je dar
 • Že čas je vzácny. 
 • Naučila som sa trochu hrať na klavíri.
 • Uvedomila som si, že sme slobodu brali ako samozrejmosť a že až keď sme o ňu prišli sme zistili, že veci sa môžu zmeniť z dňa na deň a preto si ju treba vážiť. To isté sa vzťahuje aj na zdravie.
 • Že každý s niečím bojuje a má svoje tajomstvá a preto treba byť vždy všímavý a milý, potešiť človeka (ak je to možné) objatím a dobrým slovom
 • Príroda ja obrovský dar a majstrovské umelecké dielo. 
 • Naučila som sa ďakovať každý jeden deň Bohu za všetko to čo mám. ♥

Verím, že som sa toho naučila aj o niečo viac ale na všetko som si práve nespomenula, dúfam, že som na niečo nezabudla a spomenula tu to najhlavnejšie. 


Kde som strávila rok 2020?

Väčšinou doma, v lete hlavne na Domaši (vodná nádrž, ktorú mám hneď za kopcom), na poli vedľa nášho domu spolu s mojím psom Shaggym aaa... myslím, že to je asi všetko. 


Čo som robila

Bojovala so školou, plakala, nervovala sa, kričala,  hnevala sa, radovala sa, bola zaľúbená, bláznivá, smiala sa, tešila sa, učila sa, jedla, pila, hrala sa na telefóne, počítači, čítala, pomáhala, spievala, tancovala, modlila sa a premýšľala. Niekedy možno až príliš. :) Akú hudbu som počúvala? 

Tohto roku vyšlo niekoľko fakt peckových pesničiek. Môj hudobný vkus sa vôbec nezmenil a pravdepodobne sa to už ani nestane. Obľúbila som si pieseň od Taylor Swift z jej nového albumu evermore ktorá sa volá willow. pov od Ariany, Monster od Shawna Mendesa a Justina Biebra, piesne od Harryho Stylesa a v podstate celého Harryho a jeho hlas. :D Kiss od skupiny The Driver Era. Z kresťanskej hudby by to bola pieseň Prince of Peace od Hillsong UNITED a zo slovenskej kresťanskej hudby milujem pieseň od Lýdie Rišovej - Nech Horím. Nádherné piesne! 


Najväčší trapas roku? 

V knižnici bol chlapec, ktorého mám rada. Sedel na kresle v uličke a čítal si nejakú knihu. Ja som hľadala knihu, ktorú by som si mohla vypožičať. Prišla som do tej uličky, pozerala som na regál pred sebou a nikdy by mi nenapadlo, že by tam mohol byť až kým, som periférne nezazrela niečiu nohu neďaleko odo mňa, potom sa na neho nepozrela, nevyvalila oči, otočila sa späť, tvárila sa, že som si ho nevšimla a odpochodovala odtiaľ so srdom niekde v krku, ak nie vyššie. Totálna panika. Netuším, čo si musel pomyslieť ale ja na na tom smejem a bavím. Ach, Anna.... :D


Videla som mnoho krásnych západov slnka a farebných oblôh. Počúvala obľúbenú hudbu. Bola s osobami na ktorých mi záleží. Myslím, že to je veľké požehnanie.
Čokoľvek zlé sa tohto roku stalo, stalo sa. Žijeme ďalej, nemôžeme žiť v minulosti a smútku. Žijeme, žiješ. Nádych, výdych. Všetko bude dobré. Ver tomu. Ver tomu čo ti tu teraz píšem. Bude. Pomáhaj iným ale nezabudni pomáhať aj sebe. Dúfam, že ste zdraví, plný lásky a pokoja a ak nie prajem vám to z celého srdca a budem na vás myslieť. ♥


Do Nového roku vám chcem popriať nádej v dobré veci, ktoré ešte len prídu. Odvahu, lásku, zdravie, radosť a pokoj. 2021 bude dobrým rokom. ♥


Čo prežívaš? Čo ťa naučil rok 2020? Budem rada ak mi do komentára napíšeš nejakú vtipnú príhodu z tohto roku. 

Maj nádherný Nový rok. ♥
 


6 komentárov

 1. Nádherný článok plný vďačnosti a pokoja 🥰🥰 Nech sa ti v novom roku darí a nech si šťastná ❤

  SIMPLYBERENICAFacebook PageREAD ABOUT "PLANS FOR 2021"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem krásne za tvoj komentár. Aj ja ti prajem všetko dobré v Novom roku. ♥

   Odstrániť
 2. Jé, takový nečekaně pozitivní článek, to bych ve spojitosti s rokem 2020 nečekala. :D Ale je to dobře, ani mně nepřišel ten rok nejhorší, hádám, že co se školy týče, to nejtěžší mám před sebou, takže asi nemám důvod na 2020 nadávat, třeba se k němu budu s láskou ve vzpomínkách vracet. :D Líbí se mi připomínka, že za vše špatné můžou lidé, to je něco, nad čím jsem přemýšlela zrovna včera. Že jsme prostě hybateli světa ne ve vztahu ke světu, ale ve vztahu k druhým lidem, a podle našeho chování je pak ten svět buďto dobrý, nebo špatný. Hrozná škoda, že nad tím nepřemýšlí víc lidí, pak bychom si nemuseli ubližovat tak zbytečně.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Je super, že ti toho rok 2020 tolik přinesl a našla jsi i pozitiva. :) Přeji ti jenom to nejlepší do nového roku! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. My v minulém roce řešili hlavně stěhování s přítelem a to se nám děli samý naschvály :D Rozbil se kotel a 2 týdny (v březnu!!) se nám netopilo a netekla teplá voda, přišlo povlečení s dírou, v ložnici se všude udělala plíseň... A pak jsem řešila konec Bc studia, které naštěstí dopadlo dobře :) Přeji Ti spokojenější rok, než byl ten minulý ♥

  WantBeFitM

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Páči sa mi, s akou pokorou berieš život, ako si zaň vlastne vďačná. Je príjemné vidieť, že ešte existujú ľudia, ktorí sa dokážu tešiť z maličkostí a nikam sa neponáhľajú. Pobavila ma tvoja číra radosť z toho, ako si si dokázala ostrihať nechty na pravej ruke :D

  OdpovedaťOdstrániť