Homemade sérum na rast nechtov. Funguje?


Rada skúšam rôzne experimenty a pinterest sa rozhodol, že na mňa bude z každej strany hádzať inšpiráciu na krásne, dlhé a upravené nechty. Tie moje sú veľmi lámavé a slabé, preto som sa rozhodla nájsť na internete nejaké návody na niečo čo by im pomohlo. Na youtube som našla návod na sérum, ktoré by nechty malo posilniť, vyčistiť, vyživiť a pomôcť im s rastom. Pridala som aj anketu na instagram, ktorá dopadla tak, že by vás zaujímal článok na túto tému, a preto som dnes tu.


Začala som tým, že som vo svojej "zbierke" lakov na nechty našla nejaký lak, ktorý viem, že už nebudem potrebovať a fľaštičku od neho som poriadne vyčistila odlakovačom a tyčinkami do uší. Neskôr som si pripravila všetky ingrediencie. Nie je ich veľa a myslím si, že ich doma nájde každý. Na výrobu séra budete potrebovať olivový olej, citrónovú šťavu a menší nastrúhaný strúčik cesnaku. Olivový olej slúži na hydratáciu, citrónová šťava na dodanie potrebných vitamínov a cesnak na prekrvenie. To všetko som nakombinovala do pripravenej fľaštičky tak, aby sa mi nepreliala. Neviem určiť presné množstvo, ale vôbec toho nepotrebujete veľa. Keď už bolo všetko vo fľaštičke od laku, poriadne som ju uzavrela a "prešejkovala". A voilá, sérum je na svete! :D 

Tu prichádzame k najdôležitejšej otázke. Funguje? 

Sérum som používala po dobu 2 týždňov a dávala som si ho na nechty možno tak 3-4 krát do týždňa. Naniesla som ho na celú plochu nechtov, ale taktiež aj na kožu okolo nich a nechala som ho pôsobiť 20 minút, pričom som si sérum počas tej doby masírovala do nechtov. Vždy deň po nanesení séra som si odfotila ako na tom moje nechty sú, tak here are those photos. 


Deň 1: 

Deň 2:
Deň 3:Deň 5:
Deň 14:Musím sa však priznať, že sérum som nepoužívala každý deň a tak často, ako som mala v pláne t. j. 7 dní za sebou. Neskôr sa to pretiahlo na ďalších 7 dní, pretože sme mali rôzne návštevy a ja som nechcela po dome behať s cesnakovými nechtami. :D 

Hneď po prvom nanesení séra som spozorovala, že moje nechty boli čistejšie a po častejšom používaní tvrdšie. Vôbec sa mi nelámali aj keď už boli dlhšie, čož je super pretože s lámavosťou som mala vždy problém. Môžete si všimnúť, že mi počas tej doby aj o niečo narástli, ale neviem presne určiť či je to vďaka séru, alebo skôr kvôli času, ale myslím, že to sérum na tom má tiež svoju zásluhu. Takže ak máte čas a chceli by ste si takéto sérum vyrobiť tiež, môžem to odporučiť. Radím vám, aby ste si ho naniesli niekedy večer, kedy viete, že už nebudete nijako extra manipulovať s rukami napr. pri upratovaní a pod. a môžete si to 20 minútové čakanie skrátiť tým, že si zapnete nejaký váš obľúbený seriál. ;) 


Už ste skúšali nejaké séra na rast nechtov? 
Preferujete radšej dlhé alebo kratšie nechty? 


Ďakujem vám sa prečítanie a návštevu môjho blogu. 
Majte krásny deň. 
10 komentárov

 1. Skvělý nápad! Věřím, že toto sérum funguje - moje kolegyně mi říkala, že vždy když ji zbyde citron, pomaže si tím nehty i kůžičku a nemá díky tomu lámavé nehty 😁

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak! Je úžasné, ako nám príroda dokáže pomôcť. ;)

   Odstrániť
  2. Souhlasím. Většinou jsou to nejlepší řešení!

   Odstrániť
 2. Tak hlavně, že fungoval :). Já žádné sérum na růst nehtů nezkoušela, protože mi přirozeně nehty rostou šíleně rychle :D.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak to bych si měla taky pořídit! :D :) moje nehty, to je katastrofa...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Verím, že toto by ti určite mohlo aspoň trošičku pomôcť. Mám to celkom podobne. :D

   Odstrániť
 4. Tiež mám problém s tým, že si nikdy neviem vypestovať dlhšie nechty a tak som potom nosila gélové nechty :) Ingrediencie však vyzerajú zaujímavo a rada vidím, že naozaj pomáha :) ďakujem za tip

  Petra z FRENCHSTYLE | Sleduj ma aj na Instagrame

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tiež som dlho rozmýšľala nad gélovými, ale vždy som sa obávala tej bolesti pri náhodnom zlomení a z toho, že sa mi tie moje nechty zničia ešte viac a preto som do toho radšej nešla...:/ Aj som ušetrila peniaze. Ale gélovky sa mi tiež páčia. ;)

   Odstrániť
 5. Tak čosi takéto by mi nikdy nenapadlo! Teraz sú moje nechty v pohode, ale ešte keď som bola na strednej, tak som si ich zvykla stále lakovať, a vtedy boli pomerne slabé a ľahko sa lámali. Presne vtedy by sa mi čosi takéto zišlo 😅 Skvelý tip, určite si ho zapamätám!

  SIMPLYBERENICAINSTAGRAMNOVÝ ČLÁNOK: Sprievodca bezobalovými obchodmi — Alchemilka v Prešove

  OdpovedaťOdstrániť