i feel stuck

Zdroj - Pinterest

    Prišiel čas na to niečo zmeniť. Zmeniť svoje zmýšľanie, svoje postoje, zmeniť seba. Cítim sa zaseknutá. Odrezaná od sveta, zaseknutá kdesi vo svojej mysli. Čo by sa stalo ak by som prestala toľko premýšľať a viac konala? Čo by sa stalo ak by som sa prestala báť? Bol by život jednoduchší, alebo naopak ťažší? 06|03|2023
    Nechala som výšku. A teraz čo? Pýtam sa samej seba. Vo vnútri cítim, že chcem niečo dokázať, ale ako? Ako začať? Čo chcem dokázať? Strácam čas pri nepodstatných veciach. Mala som niekoho rada a sklamala som sa. No na druhej strane viem, že by to asi nedávalo zmysel. No chýba mi. Chýba mi ten človek? Alebo iba ten pocit? Viac sa asi prikláňam k tomu pocitu, hoci som toho človeka ľúbila celý svoj život. Nebolo to správne. 


    Je toľko vecí, ktoré by som chcela dosiahnuť no mám strach. Ako som už spomínala, strácam čas. Nežijem skutočný život a želám si, aby všetko bolo ako z nejakého filmu. Lenže takto život nechodí. Život je boj. Čo ak sa bojím bojovať? Ako sa nebáť? 


    Môj život viery ostal na bode mrazu a cítim sa neuveriteľne stratená v tomto svete. Chcem byť odvážna. Chcem byť nezávislá. Chcem. Znovu netuším či tento článok vôbec vyjde. Ani si neviete predstaviť koľko draftov už mám vo svojej blogger knižnici. Len som chcela aby ste o tom vedeli. Možno sa niekto cíti práve presne rovnako ako ja. 


    Chcem zmenu. Chcem zmenu v sebe, na sebe, okolo seba. No viem, že najprv sa musím naučiť ľúbiť samu seba. 09|03|2023 
    Neviem, stále netuším, ako to bude. No viem, že sa chcem opäť venovať tvorbe, písaniu, kreativite, básňam. 

    Dnes som si dala do poriadku izbu = utrela som si v nej konečne prach a poriadne povysávala, zacvičila si, bola na prechádzke, pomodlila sa a tešila som sa z toho, že začínam opäť priberať na váhe. To neustále stresovanie zo školy a okolností mi spôsobili to, že som ani nemohla poriadne jesť, takže som happy. Taktiež uvažujem o návšteve psychológa. Som z toho trochu rozpačitá, ale myslím, že by mi to mohlo v niečom pomôcť. 


    V prvom rade by som teraz chcela obmedziť sociálne siete. No premýšľam, že by som sa mohla vrátiť späť k svojmu blog insta účtu. Chcem tvoriť. Chcem sa vzdelávať. Chcem nájsť samu seba. 


    Asi je tento článok pre vás trošku zmätkový, ale to sú presne tie myšlienky, s ktorými bojujem už istý čas. Možno sa niekto z vás cíti podobne. 


    Ja tento článok vydám, pretože život nie je niekedy taký jednoduchý a slniečkový, ako sa ho často snažíme pred inými ľuďmi prezentovať. Toto je realita. 


Mám vás rada. 
Anna8 komentárov

 1. Podobné pocity mám taky. Ten pocit zaseknutý je hrozný, člověk by chtěl změnu, chtěl by něco tvořit, ale nejde. Ale je to jen pocit, který se zas promění. Dej tomu čas a bude líp :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Verím, že áno. Ďakujem za tvoj milý komentár. <3

   Odstrániť
 2. Taky jsem měla období kdy jsem byla na scestí. Já školu nedodělala a šla hned pracovat tak se všechno vyřešilo. Bydlení, vztahy... Už je tomu 15 let :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Premýšľala som aj nad touto alternatívou, no uvidím kde skončím. Ďakujem za tvoj komentár. <3

   Odstrániť
 3. Je dobře, že si to vypustila ven, vypsala ses. A navštívit psychologa určitě můžeš, pokud to tak cítíš. A do sítí se určitě pusť, ráda se inspiruji, ráda sleduji tvůrce :-) Určitě máš co předat, i kdyby to byly jenom pocity. Já doufám, že změny budou jenom k lepšímu a najdeš nějaký směr, který tě bude bavit. Najdeš sama sebe. Ničeho se neboj! Těším se na další články ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem ti za tvoj krásny komentár. <3 Veľmi ma potešil a inšpiroval. Verím, že toto obdobie zvládnem, a že všetko bude, tak ako má.

   Odstrániť
 4. Určitě se to časem zlepší, občas to chce prostě změnu, já byla hrozně nešťastná na navazujícím magisterském a ve chvíli, kdy jsem se rozhodla skončit, mi spadl kámen ze srdce, ale taky jsem měla stavy, kdy jsem si říkala a co teď, nakonec jsem ale našla cestu a jsem ráda, že jsem to tenkrát udělala :)
  Přeji hodně sil :)

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím si, že všetky veci sa dejú pre niečo. A to, že som nechala túto školu sa možno malo stať, mám skúsenosť a veľa mi to dalo. Ďakujem za tvoj komentár. <3

   Odstrániť